Chado teepood

Esileht / Teekool

Teekool

Töötoad ja teetseremooniad augustis 

 

Alates maist korraldame meie poe kõrval oleval uuel teele pühendatud pinnal "Charen" regulaarselt erinevaid töötubasid ja teetseremooniaid!

"Charen" tähendab tõlkes "tee-inimesed" - see levinud väljend hõlmab eneses tee armastajaid nende kõikides erinevates vormides, farmerist joojani. Juba mitmeid aastaid oleme soovinud luua ruumi, kus saaksime ühiselt tee kohta õppida, teed jagada ja teed kogeda. Rahulikku oaasi keset mürgeldavat linna.

Allpool leiad info ja registreerimisvormi augustis toimuvatele teetseremooniatele ja töötubadele. Sündmuste kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal.

 

 

 

 

Filmiõhtu "All in this Tea" (2007)

Teisipäeval, 6. augustil kell 18:30-20:00

Les Blanki ja Gina Leibrechti dokumentaal räägib Ameerika ettevõtjast David Lee Hoffmanist, kes proovib leida Hiinas parimaid teesid, mida Ameerika turule tuua. Film kajastab äri tegemise raskusi 1990. aastate Hiinas, Hoffmani kokkupuuteid kohalike äriinimeste, teadlaste kui ka ametnikega, püüdlust edenda ökoloogiliste teede kasvatamist. 

Hiina roheliste teede degustatsioon

Laupäeval, 10. augustil kell 18:00-19:00

    

  Hiinas kuulutati kevad alanuks siis, kui keiser jõi esimese tassi värskelt korjatud rohelist teed. Selles tunni pikkuses töötoas maitseme seitset kuni kaheksat hiina rohelist teed, kellel kõigil oma distinktiivne ja sulnis karakter, ning räägime sellest, kuidas roheline tee valmib. Klassika!. 

Töötuba: Kaua aega tagasi Hiinas...

Pühapäeval, 11. augustil kell 17:00-19:30

Selles kahe ja poole tunni pikkuses sissejuhatavas töötoas rändame läbi tee ajaloo, pärimuse, kultuuri ja vaimsuse, templitest turgudeni, järgides ühe taime teekonda vee järel maailma kõige laialdasemalt joodud joogiks. Maitseme üht näidisteed igast seitsmest teekategooriast, arutame mahetee olulisust ja elava tee kontseptsiooni, tutvustame erinevaid tee valmistamise viise ning seda, kuidas valmistada kodustes tingimustes üht väga head tassi teed. Kõik vajalik, et võiksid jätkata omal käel rikkaliku teemaailma avastamist!

 

 

 

 

Hiina punaste teede degustatsioon

Esmaspäeval, 12. augustil kell 18:00-19:00

    

Kes ei oleks oma elus joonud tassi musta (või punast nagu seda tuntakse Hiinas) teed. Täidlane, linnaseline, magus ja ideaalne piimaga. Selles tunni pikkuses töötoas maitseme üheskoos selle põneva teekategooria teise vähem tuntud tahu - õrna, puuviljase ja väljapeetud - seitset kuni kaheksat esindajat.

 

 

Global Tea Huti lugemisklubi

Teisipäeval, 13. augustil kell 18:00-20:00

Toimub aadressil Wismari 41-6. Kontakt +372 5865 2172 (Timo)

 

   

Süveneme üheskoos maailma parima inglise keelse teeajakirja Global Tea Hut valitud väljaannetesse, õppides seeläbi midagi uut tee kohta. Nendel argistel kohtumistel arutame artikleid ja jagame omavahel kogemusi, joome ka temaatilist teed. Kohtumine sobib hästi nii Global Tea Huti liikmetele kui ka neile, kes seda ei ole.

Jaapanis levib ütlus "Ichi-go ichi-e", mis tõlgituna tähendab "Üks kohtumine, üks võimalus". See väljend viitab mõttele, et iga sündmus on meie elus unikaalne ja kordumatu ning seetõttu tuleks selle erilisust tähistada. Teetseremoonias tähistame me seda läbi "Cha Xi" ehk teelava loomise. See kuu laseme fantaasiad valla ning loome koha peal päris enda "Cha Xi".

Inspiratsiooniks kuuluvate artiklite nimekirja leiad klikkides siin! 

 

 

 

Hommikused teetseremooniad

Neljapäevadel, 1., 8., 15., & 29. augustil kell 8:00-9:00

Kontakt +372 5684 8098

(22. augustil jääb teetseremoonia ära)

Pole paremat viisi, kuidas alustada uut päeva, kui enne toimingutesse astumist hetk maha võtta, paar tassi teed juua, et siis positiivse laenguga väljakutsetele vastu astuda. Selle tunni pikkuse, vaikuses või tasase muusika saatel läbi viidud teetseremoonial serveerime Sulle elavat teed vanadelt, metsikult kasvanud teepuudelt täis loodustarkust ja -energiat. 

Teelise reedesed teeõhtud

Igal tuleval reedel

9. augustil toimub Teelise teeõhtu Hatha joogatoas aadressil Loode 14, Tallinn. 9. & 16. augusti teeõhtute tulu läheb Light Meets Life teekeskuse rajamise toetamiseks. 16. augusti teeõhtul toimub ka teeasjade ja -nõude turg/oksjon.

 

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud sõpru, kes jagavad reede õhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis - vahel vaikuses, teinekord kõnes. Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna armastatumat jooki, valmistades seda kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga. Võimalus kogeda vaikust ja rahu, õppida teed tundma sõbralikus atmosfääris.


 

 

 

 

 

 

 

Teekoolitus või -tseremoonia sõpradele, perele või töökollektiivile?

 

Meie kollektiivil on ühiselt 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja töötubasid kuni kahekümnele osalisele.

Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Tseremooniate hind on 12€ osalise kohta miinimumsummas 72€. Kestvus 2 tundi. 

Töötoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda. Töötubade hind on 20€ osalise kohta miinimumsummas 100€. Kestvus 2,5 tundi.

 

Pakume samuti rendile...

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Telefon:


Sisu: