Chado teepood

Esileht / Chareni teemaja / Teekool

Teekool

Töötoad ja teetseremooniad jaanuaris

 

Alates eelmisest maist korraldame meie poe kõrval oleval uuel teele pühendatud pinnal "Charen" regulaarselt erinevaid töötubasid ja teetseremooniaid!

"Charen" tähendab tõlkes "tee-inimesed" - see levinud väljend hõlmab eneses tee armastajaid nende kõikides erinevates vormides, farmerist joojani. Juba mitmeid aastaid oleme soovinud luua ruumi, kus saaksime ühiselt tee kohta õppida, teed jagada ja teed kogeda. Rahulikku oaasi keset mürgeldavat linna.

Allpool leiad info ja registreerimisvormi jaanuaris toimuvatele teetseremooniatele ja töötubadele. Sündmuste kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal.

 

 

 

 

Filmiõhtu “The Zen Mind” (2005)

Teisipäeval, 14. jaanuaril kell 18:00-19:30

See kuu vaatame 2005. aastal Empty Mind stuudiolt ilmunud dokumentaalfilmi "The Zen Mind". Jaapanis on levinud ütlus "zen ja tee on ühe maitsega" - traditsioonilise istuva ja kõndiva meditatsiooni sekka mahub ka meisterlikkuse leidmine vibu- ja mõõgakunstis, kalligraafias ja lilleseade loomises, teetseremoonias. Ühine meiega retkeks Jaapani kloostritesse ja zen-keskustesse.
 

Teemaailma avav töötuba: Kaua aega tagasi Hiinas...

Laupäeval, 8. veebruaril, kell 18:00-20:00

Selles kahe tunni pikkuses sissejuhatavas töötoas rändame läbi tee ajaloo, pärimuse, kultuuri ja vaimsuse, templitest turgudeni, järgides ühe taime teekonda vee järel maailma kõige laialdasemalt joodud joogiks. Maitseme üht näidisteed igast seitsmest teekategooriast, arutame mahetee olulisust ja elava tee kontseptsiooni, tutvustame erinevaid tee valmistamise viise ning seda, kuidas valmistada kodustes tingimustes üht väga head tassi teed. Kõik vajalik, et võiksid jätkata omal käel rikkaliku teemaailma avastamist!

 

 

 

Degustatsioon "You Want It Darker" ehk õhtu, mil maitseme shou pu-erhe

Teisipäeval, 28. jaanuaril kell 18:00-19:00

 

Levinud eelistus muusikamaitses (Leonard Coheni viimaste albumite seas) kui ka tees... Tume, rikkalik ja maine shou (shu) pu-erh, tõlkes küps pu-erh, on unikaalne fermenteeritud teede grupp teetaime sünnipaigast Yunnanist, Hiinast. Need kuhjades kompostitud ja tihti vanandatud teed toovad mõttesse hobusetallid, metsapõrandad ja seened, mõningatel juhtudel ka tumeda šokolaadi. Oma sügava karakteri tõttu kasutatakse neid tihti ka teetseremooniates. Selle tunni pikkuse degustatsiooni vältel maitseme ja arutame seitset kuni kaheksat erinevat shou pu-erhi... mõned teed meie poe valikust, mõned erakogust.


 

 

 

 

 

Hommikused teetseremooniad

Neljapäevadel, 9., 16., 23., 30. jaanuaril & 6. veebruaril kell 8:00-9:00

Kontakt +372 5865 2172

Pole paremat viisi, kuidas alustada uut päeva, kui enne toimingutesse astumist hetk maha võtta, paar tassi teed juua, et siis positiivse laenguga väljakutsetele vastu astuda. Selle tunni pikkuse, vaikuses või tasase muusika saatel läbi viidud teetseremoonial serveerime Sulle elavat teed vanadelt, metsikult kasvanud teepuudelt täis loodustarkust ja -energiat. 

Teelise reedesed teeõhtud

Igal tuleval reedel

 

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud sõpru, kes jagavad reede õhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis - vahel vaikuses, teinekord kõnes. Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna armastatumat jooki, valmistades seda kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga. Võimalus kogeda vaikust ja rahu, õppida teed tundma sõbralikus atmosfääris.


 

 

 

 

 

 

 

Teekoolitus või -tseremoonia sõpradele, perele või töökollektiivile?

 

Meie kollektiivil on ühiselt 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja töötubasid kuni kahekümnele osalisele.

Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Tseremooniate hind on 12€ osalise kohta miinimumsummas 72€. Kestvus 2 tundi. 

Töötoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda. Töötubade hind on 20€ osalise kohta miinimumsummas 100€. Kestvus 2,5 tundi.

 

Pakume samuti rendile...

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Telefon:


Sisu: