Chado teepood

Esileht / Teekool

Teekool

Töötoad ja teetseremooniad oktoobris

 

Alates maist korraldame meie poe kõrval oleval uuel teele pühendatud pinnal "Charen" regulaarselt erinevaid töötubasid ja teetseremooniaid!

"Charen" tähendab tõlkes "tee-inimesed" - see levinud väljend hõlmab eneses tee armastajaid nende kõikides erinevates vormides, farmerist joojani. Juba mitmeid aastaid oleme soovinud luua ruumi, kus saaksime ühiselt tee kohta õppida, teed jagada ja teed kogeda. Rahulikku oaasi keset mürgeldavat linna.

Allpool leiad info ja registreerimisvormi oktoobris toimuvatele teetseremooniatele ja töötubadele. Sündmuste kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal.

 

 

 

 

Filmiõhtu “Tea – A Story of a Leaf” (2013)

Teisipäeval, 15. oktoobril kell 18:00-20:00

Sedapuhku jätkame 2013. aastal ilmunud BBC dokumentaalsarja "Tea - A Story of a Leaf" vaatamisega. Sari kõneleb tabavalt nii tees peituvast poeesiast kui ka farmerite poolsest raskest tööst. Need kaunid kaadrid viivad mõttelisele reisile läbi Yunnani, Guizhou, Xinjiangi, Tiibeti ja Mongoolia, kõneledes nii tee töötlusest, ilmatu pikast teekonnast, mida tee meieni jõudmiseks läbib ning ühtlasi ka sellest, millist rolli võib üks taim erinevate inimeste eludes mängida. 

Degustatsioon: Taiwani oolongiparemik

Teisipäeval, 22. oktoobril kell 18:00-19:00
    

 Oolong, tõlkes „Must draakon“, on üks kõige meelelisemaid, pakatavamaid teesid ja taiwanlased on  viinud selle täiuseni – ühine meiega sel mõttelisel reisil maailma ühte suurimasse teemekasse, Taiwani, ja koge teesid, mis nõuavad nii teefarmerilt kui ka tõmmise valmistajalt kõige suuremaid oskusi. Selle tunni pikkuse degustatsiooni vältel proovime seitset kuni kaheksat vapustavat kõrgkvaliteetset oolong teed.

 

Global Tea Huti lugemisklubi: gongfu

Esmaspäeval, 28. oktoobril kell 18:00-20:00 

   

Süveneme üheskoos maailma parima inglise keelse teeajakirja Global Tea Hut valitud kirjutistesse, õppides seeläbi tee kohta palju uut! Nendel argistel kohtumistel arutame artikleid, jagame omavahel kogemusi ja joome ka temaatilist teed. Kohtumine sobib hästi nii GTH tellijatele, kui ka neile, kes seda ei tee.

Kuu viimasel esmaspäeval keskendume gongfu teele. Gongfucha, tõlkes "oskuslik teevalmistamine" on Hiinas Chaozhou piirkonnast alguse saanud tee valmistamise stiil, mille keskmes on püüdlus valmistada ideaalset tassitäit teed. Selles praktilises töötoas käime üle gongfu tee peamised printsiibid ja filosoofia ning harjutame üheskoos kätt!  

Inspiratsiooniks kuuluvate artiklite/videote nimekirja leiad klikkides siin! 

 

Teemaailma avav töötuba: Kaua aega tagasi Hiinas...

Teisipäeval, 29. oktoobril kell 18:00-20:00

Selles kahe tunni pikkuses sissejuhatavas töötoas rändame läbi tee ajaloo, pärimuse, kultuuri ja vaimsuse, templitest turgudeni, järgides ühe taime teekonda vee järel maailma kõige laialdasemalt joodud joogiks. Maitseme üht näidisteed igast seitsmest teekategooriast, arutame mahetee olulisust ja elava tee kontseptsiooni, tutvustame erinevaid tee valmistamise viise ning seda, kuidas valmistada kodustes tingimustes üht väga head tassi teed. Kõik vajalik, et võiksid jätkata omal käel rikkaliku teemaailma avastamist!

 

 

 

 

 

 

 

Hommikused teetseremooniad

Neljapäevadel, 10., 17., 24., 31 oktoobril ning 7. novembril (!) kell 8:00-9:00

Kontakt +372 5566 9157

Pole paremat viisi, kuidas alustada uut päeva, kui enne toimingutesse astumist hetk maha võtta, paar tassi teed juua, et siis positiivse laenguga väljakutsetele vastu astuda. Selle tunni pikkuse, vaikuses või tasase muusika saatel läbi viidud teetseremoonial serveerime Sulle elavat teed vanadelt, metsikult kasvanud teepuudelt täis loodustarkust ja -energiat. 

Teelise reedesed teeõhtud

Igal tuleval reedel

 

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud sõpru, kes jagavad reede õhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis - vahel vaikuses, teinekord kõnes. Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna armastatumat jooki, valmistades seda kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga. Võimalus kogeda vaikust ja rahu, õppida teed tundma sõbralikus atmosfääris.


 

 

 

 

 

 

 

Teekoolitus või -tseremoonia sõpradele, perele või töökollektiivile?

 

Meie kollektiivil on ühiselt 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja töötubasid kuni kahekümnele osalisele.

Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Tseremooniate hind on 12€ osalise kohta miinimumsummas 72€. Kestvus 2 tundi. 

Töötoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda. Töötubade hind on 20€ osalise kohta miinimumsummas 100€. Kestvus 2,5 tundi.

 

Pakume samuti rendile...

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Telefon:


Sisu:


 
 
 
 
 

Filmiõhtu “Tea – A Story of a Leaf”