Chado teepood

Esileht / Teekool

Teekool

Töötoad ja teetseremooniad novembris

 

Alates maist korraldame meie poe kõrval oleval uuel teele pühendatud pinnal "Charen" regulaarselt erinevaid töötubasid ja teetseremooniaid!

"Charen" tähendab tõlkes "tee-inimesed" - see levinud väljend hõlmab eneses tee armastajaid nende kõikides erinevates vormides, farmerist joojani. Juba mitmeid aastaid oleme soovinud luua ruumi, kus saaksime ühiselt tee kohta õppida, teed jagada ja teed kogeda. Rahulikku oaasi keset mürgeldavat linna.

Allpool leiad info ja registreerimisvormi novembris toimuvatele teetseremooniatele ja töötubadele. Sündmuste kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal.

 

 

 

 

Filmiõhtu “Tea – A Story of a Leaf” (2013)

Esmaspäeval, 18. novembril kell 18:00-20:00

Sellel õhtul vaatame 2013. aastal ilmunud BBC dokumentaalsarja "Tea - The Story of a Leaf" viimased kaks osa. Sari kõneleb tabavalt nii tees peituvast poeesiast kui ka farmerite poolsest raskest tööst. Seekordsed episoodid viivad mõttelisele reisile läbi Suurbritannia, läbi kunagise impeeriumi, mis on mänginud märgilist rolli tee levikus ja populaarsuses ning ühtlasi ka Hiinasse ja Jaapanisse, kus tutvume mitmekesiste teetseremooniate ja muuhulgas ka jasmiinitee valmistamise saladustega. 

Degustatsioon: Üllatav punane tee

Teisipäeval, 19. novembril kell 18:00-19:00
    

Must tee (või punane ehk hongcha nagu seda kutsutakse Hiinas) moodustab üle 80% kogu läänemaailmas joodud teest. Kes meist ei oleks nautinud tassitäit magusat, linnaselist, täidlast punast teed - ei midagi uut, eksole!? Ent tegelikult võib üllatuda, kui mitmekesine punaste teede maailm saab olla! Selle tunni pikkuse degustatsiooni vältel maitseme seitset kuni kaheksat punast teed, sealhulgas teesid meie poe valikust kui ka reisidelt toodud põnevaid teesid.

 

Teemaailma avav töötuba: Kaua aega tagasi Hiinas...

Esmaspäeval, 25. novembril kell 18:00-20:00

Selles kahe tunni pikkuses sissejuhatavas töötoas rändame läbi tee ajaloo, pärimuse, kultuuri ja vaimsuse, templitest turgudeni, järgides ühe taime teekonda vee järel maailma kõige laialdasemalt joodud joogiks. Maitseme üht näidisteed igast seitsmest teekategooriast, arutame mahetee olulisust ja elava tee kontseptsiooni, tutvustame erinevaid tee valmistamise viise ning seda, kuidas valmistada kodustes tingimustes üht väga head tassi teed. Kõik vajalik, et võiksid jätkata omal käel rikkaliku teemaailma avastamist!

 

 

 

Global Tea Huti lugemisklubi

Esmaspäeval, 2. detsembril kell 18:00-20:00 

   

Süveneme üheskoos maailma parima inglise keelse teeajakirja Global Tea Hut valitud kirjutistesse, õppides seeläbi tee kohta palju uut! Nendel argistel kohtumistel arutame artikleid, jagame omavahel kogemusi ja joome ka temaatilist teed. Kohtumine sobib hästi nii GTH tellijatele, kui ka neile, kes seda ei tee; uutele teesõpradele kui ka vanadele olijatele!

Teema peatselt avalikustamisel! 

 

 

 

 

Hommikused teetseremooniad

Neljapäevadel, 14., 21., 28. novembril ning 5. detsembril (!) kell 8:00-9:00

Kontakt +372 5566 9157

Pole paremat viisi, kuidas alustada uut päeva, kui enne toimingutesse astumist hetk maha võtta, paar tassi teed juua, et siis positiivse laenguga väljakutsetele vastu astuda. Selle tunni pikkuse, vaikuses või tasase muusika saatel läbi viidud teetseremoonial serveerime Sulle elavat teed vanadelt, metsikult kasvanud teepuudelt täis loodustarkust ja -energiat. 

Teelise reedesed teeõhtud

Igal tuleval reedel

 

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud sõpru, kes jagavad reede õhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis - vahel vaikuses, teinekord kõnes. Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna armastatumat jooki, valmistades seda kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga. Võimalus kogeda vaikust ja rahu, õppida teed tundma sõbralikus atmosfääris.


 

 

 

 

 

 

 

Teekoolitus või -tseremoonia sõpradele, perele või töökollektiivile?

 

Meie kollektiivil on ühiselt 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja töötubasid kuni kahekümnele osalisele.

Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Tseremooniate hind on 12€ osalise kohta miinimumsummas 72€. Kestvus 2 tundi. 

Töötoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda. Töötubade hind on 20€ osalise kohta miinimumsummas 100€. Kestvus 2,5 tundi.

 

Pakume samuti rendile...

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Telefon:


Sisu: