Chado teepood

Esileht / Chareni teemaja / Koolitused & tseremooniad

Koolitused & tseremooniad

Septembris toimuvad sündmused Charenis                    

Teemaja Charen kasvas välja Chado teepoest kui ruum, mis on pühendatud Cha Dao, tee kui enesearengu viisi, õppimiseks. Me tegutseme hubases ajaloolises paekivist ja punasest tellisest hoones vanalinna serval aadressil Uus 11, otse Chado teepoes kõrval. Charen tähendab tõlkes tee-inimesed - see Ida-Aasias kasutatud väljend hõlmab endas tee armastajaid nende erinevates vormides, farmerist joojani. Traditsiooni kohta, mida järgime, võid lisa lugeda siit.

Viimase aasta vältel oleme Charenis korraldanud üle 100 erineva teega seonduva sündmuse - teetseremooniaid, koolitusi ja degustatsioone, teefilmiõhtuid ja sünnipäevi, kohtumisi nii sõpruskondadele kui ka töökollektiividele.

Allpool leiad info ja registreerimisvormi tulevatele sündmusele. Kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal. Oled teretulnud!

 

 

 

 

 

Teemaailma avav koolitus: "Kaua aega tagasi Hiinas..."

Kolmapäeval, 16. septembril kell 18:00-20:00

Selles kahe tunni pikkuses sissejuhatavas töötoas rändame läbi tee ajaloo, pärimuse ja kultuuri, järgides ühe taime teekonda vee järel maailma kõige laialdasemalt joodud joogiks. Maitseme näidisteed igast seitsmest teekategooriast, viime üheskoos läbi põnevaid tee-eksperimente, tutvustame erinevaid tee valmistamise viise ning seda, kuidas valmistada kodustes tingimustes üht väga head tassi teed. Mis teeb valgest teest valge tee ja rohelisest rohelise? Mis teeb ühest teest väga hea tee? Tule ja avastame üheskoos!

 

 

 

UUS! Cha Daod ja teetseremooniat avav koolitus"...Üks mees kord kirgastus taimest." 

Kolmapäeval, 30. septembril kell 18:00-20:00

Krigisev värav avaneb, taamal puude vahel paistab vilksamisi väike hütt. Sammaldunud kiviastmed viivad läbi igihaljaid põõsaid ja mände täis aia tahutud kivist valamuni, mille peale on risti asetatud bambuskopp. Külaline peseb jaheda veega näo ja käed ning viimane neist suleb oma järel värava, jättes selja taha „tolmuse maailma“ – peene punase tolmu, mis katab sillutamata tänavaid. Selles kahe tunni pikkuses töötoas läheme üheskoos mõttelisele reisile müstilisse teemajja ja -aeda, räägime teest kui tseremooniast, rituaalist ja meditatsioonist, selle vormist ja esteetikast. Miks luua oma elus ruumi teetseremoonia jaoks ja kuidas seda teha? 

 

 

 

 

Hommikused teetseremooniad

Neljapäeviti kell 8:00-9:00 (Kontakt +372 5566 9157)

Pole paremat viisi, kuidas alustada uut päeva, kui enne toimingutesse astumist hetk maha võtta, paar tassi teed juua, et siis positiivse laenguga väljakutsetele vastu astuda. Selle tunni pikkuse, vaikuses või tasase muusika saatel läbi viidud teetseremoonial serveerime Sulle elavat teed vanadelt, metsikult kasvanud teepuudelt täis loodustarkust ja -energiat. 
Teelise reedesed teeõhtud

Reedeti algusega kell 19:00. Lisainfo siin.

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud sõpru, kes jagavad reede õhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis - vahel vaikuses, teinekord kõnes. Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna armastatumat jooki, valmistades seda kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga. Võimalus kogeda vaikust ja rahu, õppida teed tundma sõbralikus atmosfääris.

 

UUS! Teelise tee ja vaikuse retriit

Laupäeval, 26. septembril kell 9:00-20:00. Päevakava ja lisainfot leiad siit.

Teesõprade kogukonna Teelise ühepäevane tee ja vaikuse retriit Charenis ehk päev meditatsiooni ja teega. Retriit tähendab argisaginast eemaldumist. Aja, ruumi ning sobivate tingimuste loomist, et lubada endale üks sisekaemuslik päev. Retriit põhineb Global Tea Huti traditsiooni sees loodud formaadile, milles ühised teeringid vahelduvad päeva jooksul meditatsioonidega. Oled oodatud, kui oled kogenud teesõber või mediteerija, aga ka siis kui alles esimesi samme tegemas.

Retriit pakub Sulle:
- Kahe meditatsioonitehnika juhiseid
- Kolme meditatiivset Teetseremooniat haruldaste ja võimsate Teedega
- Kerge lõuna ja näksimist
- Toetava päeva vaikuses iseendale

Registreerimiseks kirjuta teelinetea@gmail.com

 

 


 

 

 

 

 

Teekoolitus või -tseremoonia sõpradele, perele või töökollektiivile?

 

Meie kollektiivil on ühiselt 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja töötubasid kuni kahekümnele osalisele.

Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Tseremooniate hind on 12€ osalise kohta miinimumsummas 72€. Kestvus 2 tundi. 

Töötoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda. Töötubade hind on 20€ osalise kohta miinimumsummas 100€. Kestvus 2,5 tundi.

 

Pakume samuti rendile...

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Telefon:


Sisu: