Chado teepood

Esileht / Chareni teemaja / Teekool

Teekool

Tulevad töötoad ja teetseremooniad (uuendatud 11.02)

 

Alates eelmisest maist korraldame meie poe kõrval oleval uuel teele pühendatud pinnal "Charen" regulaarselt erinevaid töötubasid ja teetseremooniaid!

"Charen" tähendab tõlkes "tee-inimesed" - see levinud väljend hõlmab eneses tee armastajaid nende kõikides erinevates vormides, farmerist joojani. Juba mitmeid aastaid oleme soovinud luua ruumi, kus saaksime ühiselt tee kohta õppida, teed jagada ja teed kogeda. Rahulikku oaasi keset mürgeldavat linna.

Allpool leiad info ja registreerimisvormi tulevatele teetseremooniatele ja töötubadele. Sündmuste kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal.

 

 

 

 

Filmiõhtu “The Ancient Tea Road” (2008)

Teisipäeval, 18. veebruaril kell 18:00-20:00

2008. aastal Zhou Weipingi, Peter Hercombe ja Michel Nolli koostöös valminud dokumentaal "The Ancient Tea Road" viib meid iidsele rajale, mida kasutati sarnaselt ajaloolisele siiditeele kuni 20. sajandi keskpaigani ühendusteena Hiina ja Lääne-Aasia vahel, tuues suuresse osasse maailmast esmakordselt tee. Nendel radadel kandsid hobused ja inimesed 4000 kilomeetri kaugusele raskeid 90 kilogrammiseid kandameid, trotsides ilma, kiviseid nõlvasid ja ohtlikke metsloomi. Selles dokumentaalis saame osa nende inimeste kultuurist ja lugudest, mis on ühtlasi läbi imbunud teest.
 

Teemaailma avav töötuba "Kaua aega tagasi Hiinas..."

Neljapäeval, 20. veebruaril, kell 18:00-20:00   |   Esmaspäeval, 9. märtsil kell 18:00-20:00   |   Laupäeval, 28. märtsil kell 11:00-13:00

Selles kahe tunni pikkuses sissejuhatavas töötoas rändame läbi tee ajaloo, pärimuse, kultuuri ja vaimsuse, templitest turgudeni, järgides ühe taime teekonda vee järel maailma kõige laialdasemalt joodud joogiks. Maitseme üht näidisteed igast seitsmest teekategooriast, arutame mahetee olulisust ja elava tee kontseptsiooni, tutvustame erinevaid tee valmistamise viise ning seda, kuidas valmistada kodustes tingimustes üht väga head tassi teed. Kõik vajalik, et võiksid jätkata omal käel rikkaliku teemaailma avastamist!

 

 

 

Degustatsioon "Sissejuhatus tooresse (sheng) pu-erhi"

Esmaspäeval, 17. veebruaril kell 18:00-19:00

 

Pu-erh - tee, mis on nime saanud kuulsa kaubanduslinna järgi Yunnanis, Hiinas, teetaime sünnipaigas - on ajalooliselt laagerdatud aastakümneid enne tarbimist. Sellegipoolest, noore, rohelise, toore (sheng) pu-erhi joomine muutub päev-päevalt populaarsemaks. Need teed on võib-olla mõneti sarnased kangele rohelisele teele, ent on kandvama keha ja keerukama maitseprofiiliga - siin on tunda mõnikord suitsusust, omajagu mõrudust, mis muutub magusaks kergelt mündiseks järelhinguseks. Selle tunni pikkuse degustatsiooni vältel võrdleme seitset kuni kaheksat toorest (sheng) pu-erhi, nii nooremaid kui ka mõnevõrra vanemaid.


 

 

 

Hommikused teetseremooniad

Neljapäevadel, 13., 20., 27. veebruaril & 5. märtsil kell 8:00-9:00

Kontakt +372 5566 9157

Pole paremat viisi, kuidas alustada uut päeva, kui enne toimingutesse astumist hetk maha võtta, paar tassi teed juua, et siis positiivse laenguga väljakutsetele vastu astuda. Selle tunni pikkuse, vaikuses või tasase muusika saatel läbi viidud teetseremoonial serveerime Sulle elavat teed vanadelt, metsikult kasvanud teepuudelt täis loodustarkust ja -energiat. 

Teelise reedesed teeõhtud

Igal tuleval reedel

 

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud sõpru, kes jagavad reede õhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis - vahel vaikuses, teinekord kõnes. Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna armastatumat jooki, valmistades seda kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga. Võimalus kogeda vaikust ja rahu, õppida teed tundma sõbralikus atmosfääris.


 

 

 

 

 

 

 

Teekoolitus või -tseremoonia sõpradele, perele või töökollektiivile?

 

Meie kollektiivil on ühiselt 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja töötubasid kuni kahekümnele osalisele.

Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Tseremooniate hind on 12€ osalise kohta miinimumsummas 72€. Kestvus 2 tundi. 

Töötoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda. Töötubade hind on 20€ osalise kohta miinimumsummas 100€. Kestvus 2,5 tundi.

 

Pakume samuti rendile...

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Telefon:


Sisu: