Chado teepood

Esileht / Teekool

Teekool

 

Töötoad ja teetseremooniad mais

 

 

Oleme ütlemata põnevil teatamaks, et sellest kuust korraldame meie poe kõrval oleval uuel teele pühendatud pinnal "Charen" erinevaid töötubasid ja teetseremooniaid! 

"Charen" tähendab tõlkes "tee-inimesed" - see levinud väljend hõlmab eneses tee armastajaid nende kõikides erinevates vormides, farmerist joojani. Juba mitmeid aastaid oleme soovinud luua ruumi, kus saaksime ühiselt tee kohta õppida, teed jagada ja teed kogeda. Rahulikku oaasi keset mürgeldavat linna.

Allpool leiad info ja registreerimisvormi juba mais toimuvatele teetseremooniatele ja töötubadele. Sündmuste kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal.

 

 

 

 

 

Töötuba: Kaua aega tagasi Hiinas...

Laupäeval, 18. mail kell 10:00-12:30

 

Selles kahe ja poole tunni pikkuses sissejuhatavas töötoas rändame läbi tee ajaloo, pärimuse, kultuuri ja vaimsuse, templitest turgudeni, järgides ühe taime teekonda vee järel maailma kõige laialdasemalt joodud joogiks. Maitseme üht näidisteed igast seitsmest teekategooriast, arutame mahetee olulisust ja elava tee kontseptsiooni, tutvustame erinevaid tee valmistamise viise ning seda, kuidas valmistada kodustes tingimustes üht väga head tassi teed. Kõik vajalik, et võiksid jätkata omal käel rikkaliku teemaailma avastamist!

 

 

 

Töötuba: Musta draakoni jälgedel...

Kolmapäeval, 22. mail kell 18:30-20:30

 

 

Sel kuul reisime üheskoos mõtteliselt Wuyi mägedesse Musta draakoni - teisisõnu tuntud ka kui oolong tee - sünnikohta, hingematvalt kaunite kaljude, jõgede, koskede ja koobaste maale. See UNESCO maailmapärandite nimekirja kuuluv seitsmekümne ruutkilomeetri suurune park on koduks üle seitsmekümne Wuyi kivioolongi sordile, mis on tuntud oma väljapeetuse, röstise karakteri ja mineraalse järelmaitse poolest. Kõige kuulsaim kivioolongitest Da Hong Paod on müüdud oksjonitel üle 9000 euro kümne grammi tee kohta. Selle kahe tunni pikkuse koolituse käigus maitseme mitut erinevasse kvaliteediklassi kuuluvat Wuyi kivioolongit, arutame Wuyi võlu ja rikkalikku pärimust.

 

Hommikused teetseremooniad

Neljapäevadel, 9., 16., 23. & 30. mail kell 8:00-9:00

 

Pole paremat viisi, kuidas alustada uut päeva, kui enne toimingutesse astumist hetk maha võtta, paar tassi teed juua, et siis positiivse laenguga väljakutsetele vastu astuda. Selle tunni pikkuse, vaikuses või tasase muusika saatel läbi viidud teetseremoonial serveerime Sulle elavat teed vanadelt, metsikult kasvanud teepuudelt täis loodustarkust ja -energiat. 

 

 

 

Teelise reedesed teeõhtud

Igal tuleval reedel

 

Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud sõpru, kes jagavad reede õhtutel muistset tarkust juua teed rahus ja meditatsioonis - vahel vaikuses, teinekord kõnes. Teeline jätkab tuhandete aastate pikkust traditsiooni juua koos inimkonna armastatumat jooki, valmistades seda kohalolus, avatuses ja austuses. Tihtilugu vastab tee samaga. Võimalus kogeda vaikust ja rahu, õppida teed tundma sõbralikus atmosfääris.

 

 

 

 

 

 

 

 

Teekoolitus või -tseremoonia sõpradele, perele või töökollektiivile?

 

Meie kollektiivil on ühiselt 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja töötubasid kuni kahekümnele osalisele.

Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Tseremooniate hind on 12€ osalise kohta miinimumsummas 72€. Kestvus 2 tundi. 

Töötoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda. Töötubade hind on 20€ osalise kohta miinimumsummas 100€. Kestvus 2,5 tundi.

 

Kirjuta meile

Sinu nimi:


E-posti aadress:


Telefon:


Sisu: