Chado teepood

Esileht / Algajale teesõbrale

Algajale teesõbrale

Tere tulemast teemaailma!

 

 Tere! Oleme Sind oodanud. Loodan, et tunned end kui kodus. Kui oled täiesti uus ilmatu suures teemaailmas, siis meie poolne soovitus Sulle oleks -  võta rahulikult aega ning tee selgeks, mida tee käest soovid. Kas tee peaks olema Sinu jaoks jook, mis värskendab ning karastab või hoopis üks toetav kaaslane spirituaalsel rännakul. Üks hea mõte oleks soetada meie juurest üks "Tagasi juurte juurde" komplekt. Selles koosluses on kauss, üks kausitee ning ka artikkel kausitee joomisest ning selle ajaloost. Igati sobilik algajale, kes soovib õppida tundma teemaailma ja selle olemust.


Leia oma tee

 

Kui oled tee juures uus, siis teede valimisel soovitame Sinule järgmist: vali välja midagi oma maitse järgi (magus, puuviljane) ning ka üks tee, mida ei ole kunagi proovinud, siis proovid alati midagi uut ning võib-olla on see uus tee just Sinu jaoks parasjagu vajalik. Küsi ka soovitusi ja näidiseid Sind huvitavatest teedest, oleme Sinu jaoks alati olemas, kas e-maili või telefonikõne kaugusel. Mis peamine, alati vali tee, mis on oma töötlusprotsessis puhas ehk kemikaalide ja muude ebaloomulike lisandite vaba. Teeme enda poolt kõik oleneva, et meie teed oleksid kemikaalide vabad ning jääksid ka nii olema tulevikus.


Tee tarvikud

 

Tee joomise juures võib alustada ükskõik millise kannu või sõelaga. Meie soovitame muidugi lõpuks liikuda savikannude ning käsitsi valmistatud tarvikute poole, kuid alustuseks ei ole vaja end selle kõigega painata. Näiteks võid valida endale eelpool mainitud kausitee komplekti, mis õpetab Sinule tee kohta kõike ning laob tugeva vundamendi selles ilmatu suures maailmas edasi liikumiseks. Aga samas võid kasutada vana nõukogude aegset vanaema portselankannu või mingisugust sõela, mis Sinule meeldib (peaasi, et sõel oleks puhtast materjalist ja piisavalt suur, et teelehtedel oleks ruumi avaneda). Alustuseks ei ole muud tarvis kui õiget lähenemist ja huvi ning eks siis paistab kuhu tee Sind viib. :)


Valmistamine

 

Meie või ükskõik milliste teede valmistamise puhul on tähtis õige lähenemine. Kui oled ise hajevil ja unustad tee liiga kauaks tõmbama, siis tuleb ka tõmmis välja üpriski karm ja joodamatu. Näiteks, tihti öeldakse: "Mulle roheline tee ei meeldi, see on mõru ja kibe." Meie ütleme selle peale, et roheline tee ei ole neist kumbagi, vaid pigem on tassi valmistatud tee suures osas Sinu enda teha (kui muidugi teepuru kvaliteet välja arvata :)). Kui teejook tuli mõru ja kibe siis ilmselt valiti vale veetemperatuur ning ka vale tõmbeaeg. Seega jälgi meie pakenditel olevaid valmistamisjuhendeid ning jälgi ka enda tunnetust. Siis saad alati parima tulemuse..


 

Head nautimist ning tee jagamist teistega.

 

Kui Sul on küsimusi, siis küsi julgelt ning tule ka meie teeõhtutele, kus näed meid teed valmistamas. 
Siis saame juba sügavamalt teest rääkida.