Oleme alates 2004. aastast varustanud parimaid restorane ja kohvikuid üle Eesti kõrgkvaliteetse mahepõllunduse printsiipidel valmistatud teega, mille joomine mõjub hästi nii inimesele kui ka meie planeedile. Inspireerime kogema ehedaid teehetki, panustades seeläbi Eesti teekultuuri arengusse. Altpoolt leiate meie hoolega koostatud hulgimüügi teede nimekirja katmaks kõiki võimalikke vajadusi - võtke meiega julgelt ühendust ja koostame teile individuaalse, teie äri spetsiifikat arvesse võtva teemenüü. 

Tellimine

horeca@chado.ee / +372 5890 9230

Tellimused paneme posti samal või järgneval tööpäeval. Teesid saab tellida kas suur pakk või väike pakk - vastavalt tee volüümile mahub suurde pakki kuni 500 grammi teed, väiksesse kuni 250 grammi. Tallinna piires tasuta transport kõigile 50€+KM tellimustele.


Pakume teede hoiustamiseks kleebistega tasuta purke vastavalt kokkulepitud sortimendile ning teie teenindavale personalile teekoolitust, võtke meiega ühendust ja lepime täpsemalt kokku! Nõustame meeleldi teega seonduvate küsimuste osas!

  • Valged teed
  • Rohelised teed
  • Oolong teed
  • Mustad teed
  • Puerh teed
  • Taimeteed
  • Puuviljateed
  • Matchad & pulbrid

Valge tee on kõige ligilähedasem töötlemata teelehele - lehed korjatakse, misjärel nad kergelt oksüdeeruvad kuivades aeglaselt päikese käes või ahjudes. Korje toimub varakevadel käsitsi, ajal, mil pungad on kaetud udupeenete siidjate karvakestega ja lehed on veel noored ja õrnad. Madala saagikuse tõttu on valge tee tihti kallis. Peenemaid sorte valmistatakse ainult värsketest pungadest ja kilo tee valmistamiseks on tarvis korjata 20 000 punga - see on aukartust tekitavalt suur töö! Sellist sorti tee maitse on värskendav nagu hommikune kaste, peen, nüansirohke ja siidjalt magus.

Bai Mu Dan, ÖKO

Valgete teede klassika! Bai Mu Dan, üks levinumaid Hiina valgeid teesid Fujiani provintsist, on saanud oma nime ühe ilusama lille, valge pojengi järgi. Tee valmistamisel on kasutatud õrnu ülemisi teepungi ja kahte esimest lehte. Tee kofeiinisisaldus on pigem madal, ent sellegipoolest on ta väga värskendav. Puuviljane ja lillene. Kannatab ka pikemaid tõmmiseid. 

Valge Värskus, ÖKO

See on teesegu, milles on köitvat karakterit! Domineeriv tsitruse-rosmariini hõng ja maitse, mille loovad sidrunhein, sidruni koor ja rosmariini lehed, toovad teese teravuse ja teevad sellest ühe pakatava segu. Järelmaigus tuleb meeldivalt esile ka mahe õunmünt. Kuulus Hiina valge tee Pai Mu Tan, millel see segu põhineb, pakub oma tuntud headuses sõõmu puhast naudingut. Soovi korral võite lisada ka veidi mett!


Jasmiini pärlid

Jasmiini taevalik maitse on oma hingesugulase leidnud valgetes teepungades, sulades koos kokku elegantseteks pärliteks. Tulemuseks on imeline hõrk kooslus, mis äratab vaikselt kõik meeled. See jasmiini tee on õrnema ja peenema maitsega kui enamik teisi, kuna põhineb väga kvaliteetsel valgel teel. Vasttärganud teepung ja esimesed lehed rullitakse hoolikalt pärliteks, seejärel pannakse need värsketele jasmiiniõitele aroomi koguma. Jasmiin on ajalooliselt olnud mitmete kultuuride jaoks kunstilise, religioosse ja tervendava tähendusega taim.


Roheline tee - absoluutne klassika! Hiinas on levinud ütlus, et kevad algab siis, kui keiser joob esimese tassi rohelist teed. Õrn, värskendav, magus ja pakatav, mõnikord pähkliste ja röstiste alatoonide, teinekord riisi ja umami maitselistega. Sarnaselt valgele teele valmistatakse kõige peenemaid sorte teetaime pungadest. Lehed korjatakse, kuumutatakse - Hiinas praadimise teel, Jaapanis kuuma auruga - peatamaks aktiivne oksüdatsioon ja säilitades seeläbi lehtedes peituva "rohesuse", rullitakse ja kuivatakse.

Classic Gunpowder, ÖKO

Ilmselt maailma tuntuim roheline tee – Püssirohi, on saanud oma nime rulli keeratud lehtedest. Sajandeid tagasi, kui eksporditud teel võttis sihtkohta jõudmiseks aega kuid, keerati lehed väikesteks püssirohtu menutavateks kuulikesteks, et säilitada tee värskust. Tänapäeval hindavad teearmastajad selle puhast maitset ja võimsust, millega see meeli äratab. Püssirohuteed leidub paljudes erinevates kvaliteediklassides. See variant on meeldivalt jõuline ja värskendav igapäevane tee, mis lihtsalt mõjub tugevamalt, kui enamik rohelisi teesid. Oleme uhked, et saame pakkuda mahesertifitseeritud Gunpowderit.


Vietnam Ban Lien, ÖKO

Vietnamist, Ban Lien piirkonnast pärit mahedalt kasvatatud roheline tee. Ban Lien on Hiina Yunnani provintsi piiri ääres olev piirkond, kus tänu kaugusele linnakärast ning puhtale õhule kasvab ka puhas tee. Maitselt tugev ja tahumatu. Pisut pähklises järelmaitses võib tunda ka õrna suitsust nooti, mis viib mõtted selle piirkonna lopsakale džunglitaimestikule. Suurepärane igapäevane tee, mis virgutab meelt ja pakub mahedat hingetõmbehetke.


Kaktuse-Viigimarja

See silmailu pakkuv segu liidab Hiina rohelise sencha tee meeldiva maitse ja aroomi kaktuse magusa mekiga. Tulemiks on jook, milles peitub unikaalne kombinatsioon pirnist, viigimarjast ja karamellist. Samuti on selles segus õrnad apelsiniõied ja sidrunhein. Kui seda teed nuusutad, tahad seda kohe kindlasti ka juua. Kui seda jood, nõuad seda peagi juurde. Igatahes naeratus on garanteeritud!


Marokolik Münt, ÖKO

Selles populaarses segus on Hiina püssirohutee segatud parimas kombinatsioonis värskendavate piparmündilehtedega. See on klassikaline Põhja-Aafrika tee, mis kõige rohkem seostub Marokoga, kus seda vahel naljatades ”Maroko viskiks” kutsutakse. Piparmündilehed annavad energiat ja hoiavad Teid värske ja valvsana kogu päeva vältel. Sajanditepikkune traditsioon kutsub seda teed nautima rohke suhkruga!


Roheline Jasmiin, ÖKO

Jasmiini õrn maitse võrgutab meele, rahustab närve ja stimuleerib vaimu. Selles segus kasutatakse Hiina rohelise tee maitsestamiseks värskeid jasmiiniõisi. Õied on lisatud kuivamisel ning hiljem eemaldatud, et teele jääks naturaalne aroom. Aroomiterapeudid usuvad, et jasmiin on võimas antidepressant, rahustades meelt ning leevendades stressi ja närvilisust.


Jade Snow

See roheline tee on pärit imekaunist Nefriitlume mäeahelikust Yunnani provintsis Hiinas ja pakub just seda, mida ootate tassikeselt igapäevaselt Hiina roheliselt teelt - õrnust ja meeldivust. Rohelise tee armastajale sobib Jade Snow kui usaldusväärne roheline tee, mida võib juua iga päev sellesse üha enam kiindudes. Järelmaik on pisut aprikoosine, lisades täidlasele maitsele üllatuslikku värskust ja ehk ka veidi lumist jahedust. See tee on korjatud käsitsi ning koosneb suuresti teelehe pungadest.


Korea Jeju, ÖKO

Lõuna-Korea ranniku lähedal asub Jeju-nimeline saar, mille võrratu ilu on UNESCO kaitse all. Seda ala peetakse üheks parimaks tee kasvukohaks maailmas (koos Fuji mäega Jaapanis ning Huang mägedega Hiinas) ja seda tänu Jeju saare mulla koostisele. Tee, mis selles regioonis kasvatatakse, pakub rohuselt värsket maitset nagu on iseloomulik ka Jaapani senchale (mõlemaid on töötlemise käigus aurutatud). Samas on sellel mahedam, peaaegu pähkline järelmaitse, mida tavaliselt leidub rohkem Hiina teedes.


Oolong, tõlkes "Must Draakon" on grupp teesid, mille juured ulatuvad 18. sajandi Fujiani provintsi. Tegu on ühtede kõige mitmekesisemate teedega, millest osad võivad olla heledad, mõneti rohelisele teele sarnased, teised tumedad, tugevalt oksüdeerunud ja röstised, rääkimata kõigest, mis nende kahe vahele jääb. See on tee, mille töötlus on kõige aja- ja energiamahukam ning millega meister näitab oma tõelist kätt. Aromaatne, maitselt keerukas, meeleline ja eeterlik, elegantne.

Piimane oolong, ÖKO

Piimane oolong on delikatess, millest on raske ümber minna. Pärit Hiinast, Fujiani provintsist. Tugevalt magus, karameljas, pisut võisarnane lõhn ja maitse tekitavad tunde justkui oleksid endale kreemisaia lubanud, samas aga puuduvad selles naudingus kalorid! Aroomis on ka äratuntav orhideele ja vanillile omane noot. Ometi tungib põhitoonina esile klassikaline oolongi maitse, mis moodustab selle tee ihu ja hinge.


Tee, mis vallutas maailma südame. Neli viiendikku kogu maailmas joodud teest on just nimelt punane tee, olgu siis tegu venelastele omase klassikalise samovaritee, Indias laialdaselt joodud magusa ja vürtsika chaiga või brittide kellaviieteega. Olgu öeldud, enamik kutsuvad seda teed küll mustaks - hiinlased seevastu aga punaseks. See sõnakasutus meie lehel on hommage selle tee sünnipaigale. Punane tee on kõike muud kui tuntud ja igav tökat. Ta võib hoopis olla meeliülendavalt puuviljane, pikantne ja rikkalik, soojendav ja kergelt kootav, tõeline tee-elamus.

Assam CTC, ÖKO

Miljonite inimeste jaoks maailmas tähendab sõna “Assam“ musta teed. Pärineb see ühest vihmasema kliimaga piirkonnast meie planeedil – Põhja-Indiast – Himaalaia mägede ja Bengali lahe vahelt. Sealt tulevad teed annavad oranžikas-punase tõmmise ja on robustse, tugeva maise maitsega ning sisaldavad tuntavalt tanniine. See Assam on teise korje oma ehk korjatud suvel ja on eriliselt tugevamaitseline, säilitades samal ajal ka teatud elegantseid noote!

English Breakfast, ÖKO

Täidlane must tee, mis sobib hästi piima ja suhkruga. Sel teel on tugev maitse, mis teeb ta heaks kaaslaseks traditsiooniliselt tugevale Inglise hommikusöögile. English Breakfast on segu nelja erineva regiooni mustast teest: Assam, Ceylon, Kenya ning Keemun, mis kokku loovad tasakaalustatud maitse. Ühtaegu soojendav ja värskendav. See tee on üks kõige enam tarbitud musta tee segusid maailmas milleta miljonid inimesed ei loeks oma päeva ametlikult alanuks.


Earl Grey, ÖKO

Earl Grey on populaarne maitsestatud tee, mida on immutatud bergamotiõliga ja millel on seeläbi väga iseloomulik lõhn ning aroom. Erinevaid Earl Grey´sid leidub palju, kuid see on spetsiaalselt tehtud suurepärase kvaliteediga Hiina mustast teest, andes maitse, mis on elavdav, särtsakas ja rikkalik - selline, millisena teearmastajad peaksid oma Earl Grey'd alati nõudma!


Yunnani kuldne siid, ÖKO

Meeliülendav, pakatav ja puuviljane must tee teetaime sünnipaigast Hiinast Yunnani provintsi lopsakatest džunglitest. Õrnema keha, keeruka maitseprofiili ja pika järelmaitsega preemiumklassi must tee, mis üllatab meeldivalt ka kogenumat teejoojat.


Pu-erh on üks kõige müstilisemaid teesid maailmas, mitte ainult oma eksootilise, tihti vormidesse pressitud väljanägemise pärast, ent ka maitse, aroomi, mõju ja ka laagerdamise potentsiaali pärast. Pu-erh on tee, mida on ajalooliselt vanandatud ning Yunnani provintsi Hiinas, kust pu-erh pärineb, peetakse teeloo hälliks. Seal võib kuni tänase päevani leida mitme tuhande aasta vanuseid metsikult kasvavaid teepuid, hulgaliselt põlisrahvaid, ehedaid lugusid ning tõelist maatarkust. Tänapäeval kiirendatakse laagerdumist kiirfermentatsiooni tehnikaga, mis lööb pu-erh teed kahte kategooriasse: kiirfermenteeritud shou/shu pu-erh (tõlkes küps, tume) ning aeglaselt postfermenteeritud sheng (toores, roheline). Mõlemad kategooriad võivad olla nii vanad ja laagerdunud kui ka noored.

Puerh (shou), ÖKO

Pu-erh on üks kõige maagilisemaid ja müstilisemaid teesid maailmas, mis eristub teistest nii päritolu, valmistamise, mõju, aroomi kui ka loomulikult maitse poolest. Eriliseks teeb selle tee fakt, et tegu on fermenteeritud teega. Seetõttu on teel maalähedane lõhn ja maitse, mille osad inimesed võtavad koheselt omaks, teisteni jõuab kiindumus sellesse võimsasse elavasse jooki pärast kergelt intrigeerivat esmast šokki.

Taime- ja puuviljateed on lai kategooria, kuhu mahuvad sisuliselt kõik (ravim-)taimed, mida kasutatakse kuumade jookide valmistamiseks. Seepärast nimetame teeks jooki, mis on tehtud Camellia Sinensise ehk Hiina teetaime lehtedest ja taimeteeks või -tõmmiseks kõikidest teistest taimedest valmistatud jooki. Meie teede hulka kuuluvad mitmed puuviljateed, rooibose segud, Ladina-Ameerika ning Euroopa taimeteed. Taolised joogid on mõnus alternatiiv teele – olles kofeiinivabad sobivad need hästi ka lastele ning õhtuseks nautimiseks, meega ja ilma...

Punane Rooibos, ÖKO

Rooibos on Lõuna-Aafrika rahvusjook. Ainult sealsetes Cederbergi mägedes leiduva Aspalathus Linearise puu okstest tehtud rooibos on tuntud oma naturaalse magususe ja rahustava mõju poolest. Suurepärane lastele, sest ei sisalda kofeiini. Sobib hästi erinevatesse kokteilidesse ja marinaadidesse. Aafriklased lisavad rooibosele tihti veidi piima ja suhkrut!

Meepõõsas Topkapi

Üks meie enim nõutud teesegusid, mis on kaunis vaadata, taevaliku aroomiga ning turgutav juua nii päeval kui õhtul. Meepõõsas, nagu tema sugulane rooibos, kasvab ainult kitsal ja mägisel Cape Town´i põhja- ja lääneosa rannikualal Lõuna-Aafrikas. Selle tee maitse on pisut magusam rooibosest. See on kofeiinivaba, sisaldab paljusid mineraale ja vitamiine, vähendab nälga ja annab meeldiva rahulolutunde. Soovitatakse ka lastele ja rasedatele. See segu sisaldab ühtlasi sõbralikku mangot, maasikaid ja apelsinikoort.

Võrgutav Sidrunirooibos

Lõuna-Aafrikas asuva Hea Lootuse Neeme lääneosa Cederbergi regioon on ainus koht, kus rooibose põõsad kasvavad. Võrgutav Sidrunirooibos on pehme teesegu, mis võrgutab maheda apelsini ja sidruni maitsega. Punase rooibosega on segatud sidrunirohi, mis parandab seedimist ning mõjub peavalu leevendavalt; sidrunikoor; rahustav münt; saflooriõied ning lisaks veel ergutavad apelsiniõied. Seda maitsvat kofeiinivaba taimeteed võib nautida kogu päeva vältel, sobib ka rasedatele ja lastele.


Piparmündi lehed

Piparmündi maitse ja aroom on kõigile kindlasti tuttav juba varasest lapsepõlvest! Selle laialt levinud taime kasutusvaldkond on tõeliselt avar ning mündiliste perekonna tuntuim esindaja sobib loomulikult suurepäraselt ka rahustavaks ja värskendavaks joogiks. Valmistage palaval päeval jääteena või laske end hubasel õhtupoolikul meega piparmünditeel kosutada. Seda on hea lisada ka teistele taimedele, kui valmistate ise taimesegusid.


Damiana

Damiana taim on pärit Lõuna-Ameerikast ning selle lehtedest on traditsiooniliselt tehtud teed ja viirukeid, mida kohalikud elanikud on kasutanud taime lõõgastava mõju tõttu. Hispaania misjonärid on märkinud esimestena, et Mehhiko indiaanlased jõid Damianat suhkruga kui looduslikku afrodisiaakumi. Taim on pika ajaloo ning märkimisväärse jõuga. Soovitame juua õhtuti meele rahustamiseks ja uinumise soodustamiseks!


Põdrakanep

Põdrakanep, tihti tuntud ka kui Ivanchai, oli Euroopas ja Venemaal enne Hiina tee turule tulekut ja võidukäiku praktiliselt sünonüümne sõnaga "tee". Tegu on sajandite taha ulatuva traditsiooniga, mida on viimastel aastatel jõudsalt taaselustatud ka Eestis. Meie põdrakanep tuleb Valgamaalt ning on osaliselt käsitsi töödeldud ning hoolikalt kääritatud.


Kummel

Kummel on üks vanimaid aia- ja ravimtaimi. Egiptlased jumaldasid kummelit, pühendades taime selle kuldse südamiku tõttu päikesejumal Ra'le. Taim kasvas aastasadu Inglise aedades ja seda kasutati koduse ravimina niivõrd palju, et taimeteadlaste sõnul oleks kõigi ta väärtuslike omaduste kirjeldamine vaid aja ja töökäte raiskamine. Seega nautigem seda imelist taime ja tema tarkusi suure austusega!


Taime- ja puuviljateed on lai kategooria, kuhu mahuvad sisuliselt kõik (ravim-)taimed, mida kasutatakse kuumade jookide valmistamiseks. Seepärast nimetame teeks jooki, mis on tehtud Camellia Sinensise ehk Hiina teetaime lehtedest ja taimeteeks või -tõmmiseks kõikidest teistest taimedest valmistatud jooki. Meie teede hulka kuuluvad mitmed puuviljateed, rooibose segud, Ladina-Ameerika ning Euroopa taimeteed. Taolised joogid on mõnus alternatiiv teele – olles kofeiinivabad sobivad need hästi ka lastele ning õhtuseks nautimiseks, meega ja ilma...

Marjad & Lilled

See puuviljapomm pakatab vitamiinidest ja on kindel tujuparandaja. Sobib joomiseks mistahes ajal nii soojalt kui külmalt. Marjad & Lilled on segu mustadest ja punastest sõstardest, kibuvitsast, õunatükkidest, leedrimajadest (super anti-gripi mari) ja hariliku iluviljaku (callicarpa bodineri) marjadest. Koos segunevad nad väga nauditavaks joogiks nii hommikuks kui õhtuks.


Maasikas & Kiivi

Puuviljaplahvatus, mis maitseb sama hästi nagu lõhnab. Sellesse teesse on raske mitte armuda. Kuna temas on ainult puuviljad (st kofeiinivaba) on ta sobilik ka lastele või lihtsalt õhtuseks nautimiseks. See on tasakaalukas segu hibiskusest, õunast, kiivist ning maasikaviiludest, seetõttu sisaldab rikkalikult nii c-vitamiini kui antioksüdante. Puuviljateed ei muutu pikkade tõmmiste käigus kibedaks, ainult maitselt intensiivsemaks.


Õun & Ingver, ÖKO

See mõnus õuna-ingveri vürtsikas puuviljapomm rõõmustab lapsi ja suuri, aidates värskendada meelt, leevendada täiskõhutunnet ja parandada tuju. Teesegu on maheda maitsega, meenutades keedetud õunu ning ingver lisab näpistava värskuse. Raputage soovi korral peale veidi kaneeli ja lisage natuke mett! Mida kauem teel tõmmata lasta, seda rohkem maitset sellesse jääb. Tõeline maiuspala!


Ananass & Kookos, ÖKO

Kariibimere hõng ja olemus on justkui kõik siia ühte segusse kokku sattunud. Kõik kuulsamad eksootilised viljad - ananass, viigimari, banaan, kookos, ingver, vanilje, astelpaju ning õun annavad kokku tõeliselt meeldiva elamuse. Soovitame seda teed kui meel igatseb päikest, soojust ja lendlevust. Ay Caramba!


Matcha, tõlkes "pulbristatud tee", on üks ainulaadsemaid teesid. Pulbristatud teel on rikkalik Hiina Songi dünastia (10. saj) aega ulatuv ajalugu. Traditsioon säilis ja arenes sajandite vältel Jaapanis, muutudes zen-budistide jaoks tseremoniaalseks talituseks ja vaimseks distsipliiniks. Ent matcha pole ainult tseremoonia vaid ka mõnus igapäevane roheline turgutus, mis tagab hea tuju, terve keha ja vaimu nii teejoogina kui ka kokakunstis kasutatuna. Tegu on niisiis pulbristatud rohelise tee lehtedega, mida juues on vaimu teravdav ja äratav mõju peaaegu silmapilkne, kuna juuakse ära teeleht tervenisti! Valmib kiiresti, mõjub kehale hästi ja näeb vägagi põnev välja!

Matcha rohelise tee pulber, ÖKO

Rohelise tee pulber – tõeline keha ja vaimu virgutus otse Jaapanist. Joo vispeldatud teena, lisa smuutidesse, jäätisele või vahukoorele. Loo rõõmsaid ja erksaid matcha küpsiseid. Valmista üks tõeline energiajook, lisa kokteilidesse või loo üks põnev matcha latte. Võimalusi on lõputult!


Matcha Premium, ÖKO

Preemiumklassi kevadkorje matcha kolm nädalat varjutatud põõsastelt Aichist, ühest kuulsamast matcha valmistamise piirkonnast Jaapanis. Õrna kehaga, pehme, kreemine ja magus. Umami tõeline tähendus!


Kuum Šokolaad, ÖKO

Tõelistele kakaogurmaanidele! Võrratu maitseelamus kõrgeimalt hinnatud Criollo ubadest, mis on tuntud oma ülima kreemisuse poolest. Tüüpilisele ülimagusale kakaopulbrile vastandub see jook oma naturaalse kakaomaitse sügavuse ja vähese suhkrusisalduse poolest. Naudi magustoiduna või lihtsalt meeliülendava joogina! 


75% Criollo kakaomass, 24,7% roosuhkur, 0,3% GMO-vaba sojaletsitiin.