Chareni teemaja

Mis on Charen?

Kaua enne inimeste aega, ajal mil Dao ei olnud sõna, vaid pelgalt tee ja kulg, valitsesid Lõuna-Hiina metsasid teepuud. Nagu vanad elutarkusi täis pühakud, passisid nad tundmata aega, sosistades omavahel vaikseid vestlusi, mis, kui keegi oleks pealt kuulnud, oleks kõlanud nagu tuule sahin puulatvades.


Teemaja Charen kasvas välja Chado teepoest kui ruum, mis on pühendatud Cha Dao, tee kui enesearengu viisi, õppimiseks. Me tegutseme hubases ajaloolises paekivist ja punasest tellisest hoones vanalinna serval aadressil Uus 11, otse Chado teepoe kõrval. Charen tähendab tõlkes tee-inimesed - see Ida-Aasias kasutatud väljend hõlmab endas tee armastajaid nende erinevates vormides, farmerist joojani. Viimase kahe aasta vältel oleme Charenis korraldanud üle 100 erineva teega seonduva sündmuse - teetseremooniaid, koolitusi ja degustatsioone, teefilmiõhtuid ja sünnipäevi, kohtumisi nii sõpruskondadele kui ka töökollektiividele - ning ühtlasi rendime ruume ka välja.


Allpool leiad info ja registreerimisvormi tulevatele sündmusele. Kalendrit täiendame jooksvalt. Charen on hetkel avatud vaid sündmuste ajal. Oled teretulnud!


Drinking a bowl of green tea
I stop the war

Teemajas leiavad aset...

  • Meditatiivsed teetseremooniad
  • Eraviisilised sündmused

Meditatiivsed teetseremooniad

Igal teisipäeva hommikul ja reede õhtul toimub Charenis ühises ringis Teelise teetseremoonia. Teeline on grupp tee serveerimisele pühendunud teesõpru, kes jätkavad tuhandete aastate pikkust traditsiooni juues teed nagu seda tegid iidsed targad - kui hinge ravimit. Teetseremoonia on hea võimalus võtta endale hetk ja pühendada oma aega lihtsalt olemisele ning õppida teetaime tundma läbi oma meelte. Traditsiooni kohta, mida järgime, võid lugeda lisa siit.


Teetseremooniad toimuvad teisipäeva hommikuti algusega kell 8 (kuni 9) ja reede õhtuti algusega kell 19 (kuni 21).

Teesündmus Sinu seltskonnale...

Meie kollektiivil on 15 aastat kogemust teeäris. Korraldame oma ruumides eraviisilisi teetseremooniaid ja õpitubasid kuni kaheteistkümnele osalisele.


Teetseremoonia on hea võimalus jagada ruumi ja aega vaikses meditatiivses õhustikus, juues loodusenergiast pakatavat elavat teed. Õpitoad on rätsepa stiilis loodud lahendused, mis peavad silmas Sinu erihuvisid. Degusteerime teesid ja jagame oma kogemusi ning näpunäiteid, kuidas põnevas teemaailmas hästi orienteeruda.

Sinu oma sündmus meie teemajas

Teemajad on olnud ühtlasi alati erinevate maailmapiltide ja ideede kohtumispaigaks. Üürime 30-ruutmeetri suurust saali, mis on ideaalne tiimidele, ühendustele, juhtidele ja ettevõtjatele kursusteks ja vestlusringideks, koosolekute, mõttetalgute, seminaride ja töötubade pidamiseks. Vaata galeriid ja loe lisa!

Ootame Su kirju...